19. susreti vatrogasne mladeži Republike Hrvatske i Republike Slovenije i 14. Memorijal „Stjepan Paša“ te 1. Kolo Kupa HVZ za mladež

20. svibnja 2017. održani su 12. Susreti vatrogasne mladeži Republike Hrvatske i Republke Slovenije gdje je Koprivnici pripala čast da bude domaćin tih susreta. Na susretu je sudjelovalo 10 slovenskih i 19 hrvatskih ekipa. Susrete su uveličali dužnosnici nacionalnih zajednica, glavni vatrogasni zapovjednik Republike Hrvatske Slavko Tucaković, zapovjednik vatrogasne zajednice Slovenije Franc Petek, načelnik HVZ-a Željko Popovič, predsjednik Saveza vatrogasne mladeži HVZ-a Milivoj Taslak, predstavnici lokalnih vlasti, župan Koprivničko-Križevačke županije Darko Koren, v.d. gradonačelnika Mišel Jakšić, predsjednik VZG-a Ivan Golubić, zapovjednik JVP Slavko Lakuš, te predsjednik društva domaćina DVD-a Koprivnica Nikola Sočev.

Ostvareni rezultati po kategorijama su slijedeći:

Mladež muška (12-16 god): 1.mjesto Požega, 2.mjesto Palinovec i 3.mjesto Bedekovčina

Mladež ženska (12-16 god): 1.mjesto Krapinske Toplice, 2.mjesto Kuče i 3.mjesto Nuštar

Sportske igre (muški): 1.mjesto Koprivnica, 2.mjesto Novi Marof i 3.mjesto Zreče

Sportske igre (ženski): 1.mjesto Ivanec, 2.mjesto Šemovci i 3.mjesto Križevci.

21. svibnja 2017. održan je 14. po redu Memorijal „Stjepan Paša“. Prisutne je kao domaćin pozdravio predsjednik DVD-a Nikola Sočev. Uz obitelj Paša memorijalu su prisustvovali i uzvanici, glavni vatrogasni zapovjednik Republike Hrvatske Slavko Tucaković, v.d. gradonačelnika Mišel Jakšić, predsjednik VZG-a Ivan Golubić i zapovjednik JVP Slavko Lakuš. Uzvanici su se redom obratili postrojenim ekipama, koje je prije početka postrojio zapovjednik društva Danijel Matijaković, te im zaželjeli uspjeh u predstojećem takmićenju. Memorijal je otvorio v.d. gradonačelnika Mišel Jakšić.

Takmićenju je prisustvovalo 24 ekipa djece (6-12 godina muški i ženski) te 36 ekipa mladeži (12-16 muški i ženski). Takmičenje je završilo oko 15 h. Nakon utvrđivanja rezultata kao kontrolor natjecanja predsjednik društva DVD-a Koprivnica Nikola Sočev prozvao je predstavnike ekipa da preuzmu zaslužena priznanja.

U kategoriji djeca 6-12 godina muški, prvo mjesto osvojilo je odjeljenje DVD-a Slanje, drugo je odjeljenje DVD-a Ferdinandovac, a treće mjesto osvojilo je odjeljenje DVD-a Leskovec.  DVD Slanje osvojio je i prelazni pehar memorijala za taj uzrast. U kategoriji djeca 6-12 godina žene, prvo mjesto osvojilo je odjeljenje DVD-a Novoseljani, drugo je odjeljenje DVD-a Prespa, a treće mjesto osvojilo je odjeljenje DVD-a Kuzminec.

U kategoriji mladež 12-16 muški, prvo mjesto osvojilo je odjeljenje DVD-a Krištanovec, drugo je odjeljenje DVD-a Bedekovčina, a treće mjesto osvojilo je odjeljenje DVD-a Novi Marof. DVD Krištanovec osvojio je prelazni pehar memorijala za taj uzrast. U kategoriji mladež 12-16 žene, prvo mjesto osvojilo je odjeljenje DVD-a Desno Trebarjevo, drugo je odjeljenje DVD-a Šandorovec, a treće mjesto osvojilo je odjeljenje DVD-a Bedekovčina.

Prvi puta za madež je bilo organizirano natjecanje u vježbi 3/1 A gdje je 1 mjesto osvojila ekipa Palinovec (MŽ).

Na kraju za oba dva dana između sponzora treba istaknuti HVZ, VZG, Grad Koprivnicu, VZŽ te JVP.